Народжений свій народ пробудити

2023-02-26

/Files/images/kv/гузар.jpg















90 років тому народився Любомир Гузар – єпископом Української греко-католицької церкви, кардинал Католицької церкви; з 28 січня 2001 року Верховний архієпископ Львівський, з 25 серпня 2005 року по 10 лютого 2011 року Верховний архієпископ Києво-Галицький – предстоятель Української греко-католицької церкви.

Народився блаженний Любомир Гузар у Львові. У 1944 році родина переїхала до Австрії, а потім у США. Любомир Гузар прожив у США 20 років. Там закінчив семінарію, вивчав богослов’я в Католицькому університеті у Вашингтоні. 1969 року переїздить до Риму. У «вічному місті» єпископ прожив 25 років. Був викладачем у Папському емісійному університеті «Урбаніана».

В Україну повернувся у 1993 році. У 2001 році став главою УГКЦ. В 2011 році подав у відставку, передавши паству і церкву Святославу Шевчуку.

Блаженніший Любомир Гузар завжди був взірцем не тільки для своїх вірян, а й для людей далеких від релігійного життя. Слова його завжди були мудрі, вагомі, доцільні. Він привніс на наш пострадянський простір нову манеру спілкування – без лицемірства, хамства, підлабузництва.

Блаженніший Любомир Гузар помер у травні 2017 року. Він залишив після себе мудрі та переконливі слова, які проникають в саме серце і сьогодні.

Ось декілька цитат видатного діяча нашого сьогодення:

Кому не варто йти в депутати:


«Мусять стати депутатами люди, які є перш за все справжніми політиками, професіоналами, які є порядними, чесними людьми, які є справжніми патріотами й направду думають про добро, благо цілого народу, про його майбутнє».

Про високопосадовців:

«Кожна влада мусить пам'ятати, що вона є від Бога, тобто сама по собі вона нічого не має і мусить лише респектувати те, що отримала від Бога. Був собі Нерон, був Сталін і Гітлер, були королі та диктатори, які хотіли церкву знищити, – їх вже давно нема, а церква є».

Як подолати корупцію:

«Я сміюся, коли чую про великі державні програми, про законодавчу боротьбу з корупцією. Все це сміх! Що таке корупція? Це гріх. А жоден гріх законом не поборете. Це треба виховувати».

Про справжній патріотизм:

«Патріотизм, який вчить ненавидіти будь-кого, не є християнською чеснотою. Треба любити своє, бути готовим навіть віддати за це своє життя, але не робити цього коштом іншої людини».

Про любов до України:

«Любов до України – це прекрасний слоган. Можна говорити палкі слова про любов до України: це ні до чого не зобов'язує. А любити треба українців, жителів цієї країни – це є любов до України»

/Files/images/kv/викладка.jpg











































































Кiлькiсть переглядiв: 111