• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • Я долю вишивала червоними і чорними нитками

Я долю вишивала червоними і чорними нитками

2024-05-16

/Files/images/chch/2345.jpg















День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного одягу. Вишиванка – свого роду генетичний код української нації, який об`єднує нас з кожним роком з новою силою. Вона є символом приналежності до роду, який також є оберегом кожного українця та символізує любов, сім`ю, вірність, батьківщину, благополуччя та процвітання.

Авторка однієї з перших книжок про вишиванки Олена Пчілка у своїй книжці про орнаменти писала, що послідовність оздоби на частинах сорочки складалася історично. Заповнення рукава і всього простору сорочки не склалося водночас. Була багатокомпонентність орнаменту і крою.

Цього року день вишиванки припадає на 16 травня. З нагоди свята працівники бібліотеки запросили учнів 8 Б класу #Камянка_ліцей_1 до затишного читального залу на народознавчу годину «Я долю вишивала червоними і чорними нитками».

Для наших предків вишиванка вже була оберегом. Коли жінка вишиває сорочку, це не робиться швидко, вимагає і фізичних, і емоційних зусиль. Чи для дитини, чи чоловіка – вона закладає у неї щось добре, тому це вже оберіг. Для цього достатньо було шва, і якщо він був червоний, то вже одяг вважався захищений від злих духів.


Символи творилися самими людьми. Якщо людина хотіла щось вишити, вона брала і вишивала. На старих гуцульських чоловічих сорочках можна знайти ініціали власника, зображення зайчика, велосипеда.

Запрошуємо до нашої бібліотеки щоб ближче познайомитись з творчістю талановитого класика.

/Files/images/chch/виш2.jpg













/Files/images/chch/виш3.jpg







































Романенко Л.

Кiлькiсть переглядiв: 56